Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Нормално ли е да казва само 4-5 думи?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
raya31
Потребител

Пуснато на: Пет Авг 08, 2008 3:56 pm Заглавие: Нормално ли е да казва само 4-5 думи? Отговорете с цитат

Дъщеря ми е на 1г 7мес и доскоро казваше само "баба" и "тати". Наскоро започна да казва още 3-4 думи. Бърбори често - дълги съчетания от звуци, но сред тях няма "Ш", "Ж", "З", "Ч", "Ц". Иначе, като и говоря разбира, но само понякога прави това, което и казвам (напр. да донесе някоя играчка). Също така, когато я карам да повтори дума (да се похваля на тати, че я знаеSmile), не го прави, но я казва спонтанно по-късно, многократно. Аз самата съм проговорила много рано и чета по книжки, че на нейната възраст децата трябва да могат да правят изречения от 2-3 думи. Много съм притеснена. Моля Ви, кажете ми дали да се обърна към логопед от сега - ако има проблем, да се открие възможно най-рано.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пет Авг 08, 2008 6:39 pm Заглавие: Здравейте! Отговорете с цитат

Със сигурност на този етап нямате основание за притеснение. Още по темата: http://moetodete.com/forum/viewtopic.php?t=1712

Последната промяна е направена от Мариана на Нед Авг 10, 2008 5:36 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
raya31
Потребител

Пуснато на: Съб Авг 09, 2008 11:45 am Заглавие: Благодаря Отговорете с цитат

Благодаря Ви за успокоението и бързия отговор!

Върнете се в началото
rila
Потребител

Пуснато на: Сря Авг 13, 2008 2:38 am Заглавие: Нормално ли е да казва само 4-5 думи? Отговорете с цитат

Здравей рая31, чрез забавянето на говоренето и установяването на добър слух, се установи че детето ни има KISS KIDD синдрома. Ако детето ти има добър слух и не показва симптомите на синдрома, не мисля че имаш причина за опасения. Тъкмо пуснах долната тема, тъй като при нас причините за липсата на повечето букви и говорене, а и за други дребни нещица, за които си затварях очите, се оказа разместен прешлен.
http://moetodete.com/forum/viewtopic.php?t=1746

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google