Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Хранене и количество храна за едно ядене

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
eli
Потребител

Пуснато на: Вто Фев 20, 2007 1:39 pm Заглавие: Хранене и количество храна за едно ядене Отговорете с цитат

Има ли някакво правило по колко храна трябва да се даде на детето на едно ядене, например на обяд. Говорила съм с други майки и има известна разлика в разбиранията. Става дума за дете на 1 год. Някои дават второто на обед, а супата на вечеря.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Вто Фев 20, 2007 2:58 pm Заглавие: Хранене и количество храна за едно ядене Отговорете с цитат

Ели, ще ти отговоря в качеството на майка, като се надявам че ще получиш компетентен отговор от нашата диетоложка, както и от други мами. Според мен правило за количеството храна няма, всичко зависи от детето, защото не бива да се насилва. Аз също давах на децата ми на обяд основното ядене, а за вечеря супата плюс кисело мляко. Но конкретно при моите деца, след годинка те вече бяха на обща храна.

Г.Кирилова
Диетолог

Пуснато на: Сря Фев 21, 2007 7:01 pm Заглавие: Количество на хранене и консистенция на храните за обяд и ве Отговорете с цитат

При хранене на детето на тази възраст вече сте заменили и последното вечерно млечно хранене с постно зеленчуково ястие.
И схемата изглежда по следният начин:
12.00-12.30 ч.-Обяд-Супа -1 каф.чашка, Зеленчуково ястие (3-4 пъти седмично ястие с месо) -150 гр.
16.30-17.00 ч.-Следобедните млечни закуски по 200гр.
20.30 ч.-вечеря- Постно зеленчуково ястие -150гр.+кисело мляко -100г

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Tsvetelina_roshkova
Потребител

Пуснато на: Нед Мар 04, 2007 6:15 pm Заглавие: Хранене и количество храна за едно ядене Отговорете с цитат

Аз също давах основното на обяд,а супата вечер.Сега вече ще променим режима.Благодаря на Г.Кирилова.

Върнете се в началото
tonnni
Потребител

Местожителство: Русе

Пуснато на: Вто Мар 20, 2007 4:28 pm Заглавие: Хранене и количество храна за едно ядене Отговорете с цитат

Ние два месеца преди годинката бяхме решили(той не аз)че ще хапва супа за вечеря и неискаше мляко,но всичко беше за около седмица и пак реши,че неиска супа.На обяд пък като по малък си хапваше и малко супа и основното+десерт,а сега ако хапне едното или другото и съм доволна.Сега хапва много по малко и аз изобщо не го насилвам.

Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пет Мар 30, 2007 12:23 pm Заглавие: Хранене и количество храна за едно ядене Отговорете с цитат

След годинка няма да е неправилно, ако се доверите на вкуса и желанието на детето, да си хапне това което иска и колкото иска. Като допълнение млякото и по-точно киселото никога не е излишно.

rila
Потребител

Пуснато на: Пон Апр 21, 2008 12:07 pm Заглавие: Хранене и количество храна за едно ядене Отговорете с цитат

Няма мярка, колко трябва да яде едно дете. При всяко дете е различно и зависи от обмяната на веществата. Моето дете яде много малко, но това му стига и се развива по- бързо от връстниците си. Ходили сме и на лекар. Ако детето се развива нормално, да яде колкото иска, но не каквото иска, а каквото трябва. Не очаквам синът ми да си изяде супата след някакво сладко лакомство или ако си напълни стомахчето със сок, затова. Ние обикновено бутваме лъжицата с ръка и повече нищо не влиза в устата. Не се и опитвам да го насилвам. Почти няма детски психолог, който да не се е изказал и дал примера с насилственото хранене, затова и няма да го коментирам.

Върнете се в началото
Ashli76
Потребител

Пуснато на: Вто Апр 29, 2008 3:35 pm Заглавие: Хранене и количество храна за едно ядене Отговорете с цитат

А сутришното АМ остава ли? След като заместваме вечерното със зеленчуково ястие+кисело мляко..........

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google