Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Детето ми се бие без причина

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mar-kris
Потребител

Пуснато на: Пет Апр 20, 2007 8:50 am Заглавие: Детето ми се бие без причина Отговорете с цитат

Детето ми бие другите деца.
Синът ми е на 1г. и 9м. никога не е удрян в къщи, но напоследък започна много да удря без причина другите деца.Вчера удари едно дете с камък по главата без причина, като преди минута го гушкаше.Опитах да му обясня, че с децата трябва да си играе, а не да ги бие, той ме излуша и каза"ще ги бия"...просто не знам какво да направя.Притеснявам се от това поведение....Какво да направя?

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пет Апр 20, 2007 11:26 am Заглавие: Здравейте! Отговорете с цитат

Не ми става ясно детето посещава ли детски ясли, гледа ли игри и филмчета с герои с подобно поведение, до колко общува с други деца?

mar-kris
Потребител

Пуснато на: Пет Апр 20, 2007 2:26 pm Заглавие: Re: Здравейте! Отговорете с цитат

Мариана Тодорова написа:
Не ми става ясно детето посещава ли детски ясли, гледа ли игри и филмчета с герои с подобно поведение, до колко общува с други деца?

Синът ми не посещава детски ясли, аз скоро се върнах на работа и го гледа майка ми.Всеки ден играе с деца на детската кухня, много им се радва, прегръща ги и в един момент се обръща и ги удря с ръка, след което се смее все едно е направил нещо много забавно. По телевизията гледа само детски филмчета по ББС - куклено шоу.

Върнете се в началото
valentina.1979
Потребител

Пуснато на: Пет Апр 20, 2007 3:23 pm Заглавие: Детето ми се бие без причина Отговорете с цитат

Моят син също удря шамарчета, но само на мен и баща му, като си личи, че го прави от любов Smile
На други хора, вкл. деца, не е посягал досега.
Не съм специалист и се изказвам от позицията на друга майка, та си мисля, че някои деца са по-агресивни по характер Rolling Eyes , не знам до ген ли е, какво?

Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пет Апр 20, 2007 4:29 pm Заглавие: Детето ми се бие без причина Отговорете с цитат

Не, това не е агресия, детето определено го приема като игра и се забавлява. Тук е нужна вашата намеса, трябва да обясните и покажете, че това не е хубаво и че причинява болка. Използвайте приказки, игрички, елементарни форми на куклен театър, примерът. Ще го преодолеете.

mar-kris
Потребител

Пуснато на: Съб Апр 21, 2007 6:48 am Заглавие: Детето ми се бие без причина Отговорете с цитат

Мариана Тодорова написа:
Не, това не е агресия, детето определено го приема като игра и се забавлява. Тук е нужна вашата намеса, трябва да обясните и покажете, че това не е хубаво и че причинява болка. Използвайте приказки, игрички, елементарни форми на куклен театър, примерът. Ще го преодолеете.

Благодаря Ви за съвета ще продължа с даването на примери, че това поведение наранява другите деца и че ги боли.Дано да имам успех.

Върнете се в началото
giorgia
Потребител

Местожителство: sofia

Пуснато на: Вто Юли 31, 2007 8:42 pm Заглавие: Детето ми се бие без причина Отговорете с цитат

Моята дъщеря е на 1г и 3 м., освен че се опива да бие и хапе другите деца, понякога удря и сама себе си. И аз не мога да си обяснь на какво се дължи това.

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Вто Юли 31, 2007 8:49 pm Заглавие: Детето ми се бие без причина Отговорете с цитат

Просто детско инатче и налагане на своето Аз!

Geri
Потребител

Пуснато на: Сря Авг 01, 2007 8:32 am Заглавие: Детето ми се бие без причина Отговорете с цитат

При нас проблема е същия.На 1г и 7мес. е.Хапе ,бие,рита.Без причина.Напада и децата в гръб.Дори когато са далеч и няма съприкосновение с тях.Без разлика във възрастта-големи ,малки.Обяснявано му е.Разбира,че не е хубаво и ги боли.Но след като е ухапал някое дете,изпитва като че ли задоволство от това.Категорично не съжалява.Опитах месеци с добро-при ухапване или удар-хващах го ,сядаше на стола като наказан и му казвах,че това не е хубаво и не ми харесва.После когато ухапеше някое дете-го шляпвах символично по ръчичката.Когато ухапеше големия ми син-и той го хапеше.Знае,че боли.Дори съм пробвала безразличие-той ме хапи,аз се правя,че нищо не е станало.Дори вече не смея да ходя по площадки,за да не ухапе другите деца.А е много бърз-за части от секундата става всичко.Не мога да реагирам веднага.Въпреки,че непрекъснато вървя след него,играем,забавлявам го,за да не му е скучно и да не го обхваща агресията.
Отчаяна съм и не знам какво да правя.
Когато беше малък-големия винаги му вземаше играчките.Но отдавна не е така.Той е толерантен,дори не си връща при удар.Само ако много го заболи.Но и тогава се намесвам.Ние в къщи не си крещим,ясно и че не се бием.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ivanka Zaharieva
Психолог

Местожителство: Димитровград, London

Пуснато на: Сря Авг 01, 2007 3:25 pm Заглавие: Детето ми се бие без причина Отговорете с цитат

Като четох всички съобщения до тук, стигнах до извода,че децата още в ранна яслена възраст формират поведение на агресия чрез достъпните методи,които те познават, като удряне, хапане, ритане, хвърляне... Това са вродени инстинкти, които ни съхраняват и помагали да оцелеем във времето, така доказваме,че ни има... До тука с теорията, но от раждането си ние се учим на норми на поведение,които да ги спазваме за да се внедрим в обществото. Приемането на нормите не става изведнъж, а е дълъг възпитателен процес, който изисква много търпение и смяна на методите и формите на наказание. Никой не може да каже,че ако не налагаме строги,но справедливи правила,които изискват от нас много последователност и воля за овладяване на импулсите ни ще има добрия възпитателен ефект. Някои ще кажат, че детето е малко и не разбира, то аз няма да се съглася,напротив убедена съм,че го прави преднамерено и целенасочено,но не може да ни го каже и затова ни го показва на действие. Какво ви препоръчвам? Бъдете много последователни в "наказанията" и не отстъпвайте пред никаква манипулация, щом детето повтаря нещо, значи някъде сте се "издънили" от добрина и съчувствие.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Geri
Потребител

Пуснато на: Нед Авг 05, 2007 6:39 am Заглавие: Детето ми се бие без причина Отговорете с цитат

Напълно съм съгласна,че разбира.Но вече се изчерпах по отношение на "методи за укротяване на агресията".Още повече,че си имаме батко,който не винаги е търпелив.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Нед Яну 20, 2008 5:52 pm Заглавие: Упорството в детска възраст от 2-3 години Отговорете с цитат

На 2- 3 год.възраст детето се идентифицира полово, самоосъзнава се и разграничава своето АЗ, почти всичко отрича и налага своето, това е периодът на Не-то и е нормален процес в детското развитие.

Цитат:
Упорството в детска възраст от 2-3 години

През този период децата проявяват признаци на упорство и раздразнение. Бебетата започват да казват "не" още от 1-годишна възраст, така че това не е нещо ново. След две години, обаче, упорството се засилва и приема нови форми. Едногодишното дете противоречи на майка си. Две и половина годишното противоречи даже на себе си. То трудно взема решения, а след това иска веднага да ги промени. Държи се като човек, към когото се отнасят деспотично, въпреки че никой не се занимава с него. То самото е деспотично. Детето настоява да върши нещата по определен начин. То се дразни, ако някой се намеси в работата му или му размести играчките.Във възрастта между 2 и 3 години природата на детето го кара само да решава и да не се поддава на натиск. Осъществяването на тези две неща без достатъчно житейски опит е трудно за него и създава вътрешно напрежение, особено ако родителите се опитват да го командват. Това подхожда за възрастта от 6 до 9 години, когато детето се отърсва от родителската зависимост, започва да отговаря за своето държание, става прекалено придирчиво към начина на извършване на работата и дава израз на своето вътрешно напрежение, чрез различни нервни прояви. Често човек трудно се справя с дете между 2 и 3 години. Родителите трябва да го разбират, да не му се месят много и да не го притесняват. Оставете детето да ви помага при събличане и обличане, както то иска. Оставяйте го само да се храни, без подканване. Когато престане да се храни, позволете му да напусне масата. Не правете от дребните проблеми - драми. По нататък нещата се оправят от самосебе си. Не се обезсърчавайте.Понякога в тази възраст детето се разбира добре с майка си и баща си поотделно, но се дразни, когато са заедно. То е чувствително към тиранизиране и само се опитва да се налага. При появата на втория родител, детето чувства, че ще му бъде по-трудно да се справи с двамата. В този период бащата обикновено е по-нежеланият, но не бива да го приема насериозно. Контакти от рода на игра насаме, само с бащата, са полезни за да разбере детето, че родителят му е весел и приятен човек, а не натрапник. Постепенно, при правилно отношение детето разбира докъде може и къде не може да се налага. Така нещата идват на мястото си...
med.primasoft.bg

asq_nina
Потребител

Пуснато на: Пет Апр 25, 2008 10:17 am Заглавие: Детето ми се бие без причина Отговорете с цитат

Здравейте,и аз имам същия проблем.Моят син е на 1,9 много буйно дете,обича да е с деца,но постоянно се стига до конфликт за играчки,или за нещо друго.Посяга удря ги скубе ги за косите така е и с по големи деца.Един ден в парка удари едно момиченце по голямо от него и тя го удари а той вместо да се стресне пак и отвърна.Аз му казах да се извини на каката,а той я прегърна и целуна и след това пак се започна старата песен на нов глас. Confused

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google