Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Липса на концентрация

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Дискусии, въпроси, отговори, мнения.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vini_hb
Потребител

Пуснато на: Чет Апр 17, 2008 11:01 am Заглавие: Липса на концентрация Отговорете с цитат

Имам дете на 7 години което има проблем с концентрацията в училище, не е глупаво, предпочита да мисли за игрите, вместо да се съсредоточи върху задачите, които поставя учителят. Опитах различни методи- лишения и наказания Нищо не помогна. Моля помогнете със съвет!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Вероника Иванова
Психолог

Местожителство: Варна

Пуснато на: Чет Апр 17, 2008 7:54 pm Заглавие: Липса на концентрация Отговорете с цитат

Здравейте-явно имате дете,което непрекъснато любопитсва за новото около него-играта е изключително важна част от живота на човек-независимо на колко години е той,а какво остава за дете.
Съвет-диагностика на внимание,памет интелект-прави се от психолог,най-добре клиничен или детско-юношески/психологът в училище ако е специалист с необходимата квалификаця/.Изследват се концентрация,устойчивост,разпределяемост на вниманието.Пожелавам всичко най-добро!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vini_hb
Потребител

Пуснато на: Пет Апр 18, 2008 7:46 am Заглавие: Липса на концентрация Отговорете с цитат

Говорих със психолога на училището през ноември от нея мнение все още нямам но аз наблюдавам детето си Той като че ли е на периоди има моменти в които се мотивирва например когато става на въпрос за ново колело или ваканция при баба и дядо В този момент отново е в дупка демонстрира някакъв протест - не може да подрежда числата по-големина не събира правилно и други подобни неща които правеше с лекота през първият срок На моят въпрос защо-отговаря-не знам как В действителност детето ми е общително контактно и отворено към деца и възрастни но като ли че го мързи да учи ДА СЕ КОНЦЕНТРИРА В момента съм го лишила от игра с децата в парка от гледане на детски предавания и игрите на компютъра за да се упражнява да чете пише правилно или да смята -до сега винаги съм била до него и съм му помагала да разсъждава сега го оставих да се справя сам но в момента в които изляза от стаята спира да работи стои с часове Не знам това ПРОТЕСТ МЪРЗЕЛ или ИНАТ е та той е само във 2ри клас Моля даите ми съвет

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пет Апр 18, 2008 2:34 pm Заглавие: Здравейте! Отговорете с цитат

Поговорете с детето и се постарайте да разберете неговия вътрешен свят, кое не харесва и защо не го харесва, какво иска, как се чувства и пр. Наказанията и лишенията едва ли ще помогнат. Добре е да се консултирате със специалист- детски психолог, аз също смятам че е необходимо изследване на вниманието.

vini_hb
Потребител

Пуснато на: Съб Апр 19, 2008 8:55 am Заглавие: Липса на концентрация Отговорете с цитат

Здравейте благодаря Ви за това че отговаряте на моите въпроси и претеснения Радвам се че ви има благодарение на този саит имам възможност да се запозная с подобни случеи и да прочета много интересна информация Прочетох съвсем подробно за синдрома на хиперактивност с дефицит на вниманието - всичко това което пишеше там отговаря на поведението на моя син /За три години в училище нито един учител не каза добра дума за детето ми-не работи в час-става от мястото си с повод и без повод-разсейва се много бързо-изпитва затруднение при подреждането на числа в серия и тн и тн/ Иначе идеи за закачки и играчки хич не му липсват на детето Живеем в Испания! Още в понеделник ще поискам отново среща с училищния психолог и ще изискам експертно мнение! БЛАГОДАРЯ ВИ! ще ви пиша отново

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Съб Апр 19, 2008 11:03 am Заглавие: Липса на концентрация Отговорете с цитат

Хиперактивност с дефицит на вниманието е диагноза която се поставя от специалисти и изисква специална терапия. Консултацията ще помогне да разберете проблема. Тук не можем да поставим диагноза и да назначим терапия или занимания, но можем да дадем насоки в помощ на родителите. Успех и пишете пак!
Вижте тук: http://moetodete.com/forum/viewtopic.php?t=175

Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Дискусии, въпроси, отговори, мнения. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google