Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Книгите и възпитанието

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dea22
Потребител

Местожителство: LOVECH

Пуснато на: Пет Мар 21, 2008 6:31 pm Заглавие: Книгите и възпитанието Отговорете с цитат

Здравейте. Искам да ви попитам четете ли книги за отглеждането и възпитанието на децата и влияете ли се от написаното. Споделете ако сте попаднали на нещо интересно. Аз си купих -Изкуството да бъдеш родител-на Д-р Фицхю Додсън и много ми хареса. По специално искам да попитам и мамите и специалистите от форума за книгата'Смелостта да възпитаваш'-д-р Джеймз Добсън .Аз я прочетох и незнам какво да мисля Surprised . Споделете мнение ако сте я чели. Smile

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пет Мар 21, 2008 6:46 pm Заглавие: Здравей! Отговорете с цитат

Аз специално много чета по темата и рядко пропускам някаква актуална информация, но тази книга не съм я чела, непременно ще я потърся, кое те впечатли и би искала да споделиш с нас? А когато чета отделни статии или публикации в сайтове обръщам особено внимание на източника, автора и неговата квалификация, не се доверявам на анонимни сайтове или статии без посочен автор.

dea22
Потребител

Местожителство: LOVECH

Пуснато на: Пет Мар 21, 2008 7:36 pm Заглавие: Книгите и възпитанието Отговорете с цитат

Половината от книгата е насочена към родители те а другата част към учителите. Като цяло ми харесва но има някои неща за които не знам какво да мисля,но така немога да ви подам нещо конкретно.За да се коментира трябва да си я прочел. Иначе като гледам в интернет от този автор имамного издадена литература. Мисля че ще Ви бъде интересна ,ако я намерите.

Върнете се в началото
rila
Потребител

Пуснато на: Чет Мар 27, 2008 1:32 am Заглавие: Книгите и възпитанието Отговорете с цитат

В момента чета "Майките правят мъже" от Шерил Бенард и Едит Шлафер. Издадена е на английски, немски, испански и френски. Описва различни семейни ситуации, реакции на родители и деца. Ръководство за избягване на грешки. Изграждане на сина като бъдещ равностоен партньор, баща и част от едно семейство и общество.
В началото на бременността ми попадна една книга на немски "Babyflüsterer" от Tracy Hogg. Как да разбираме езика на детето и да го отучим от лошите навици. Проява на уважение към новороденото и към неговата интимна сфера, защото бебетата нито са чупливи и крехки, нито пък обичат промени, изненади или да им се нахлува в живота. Въвеждане в режим, за важността на дневния режим. Традицията, времето на осъществяването на ритуалите дава сигурност на детето. Отнася се и за близнаци, режим за близнаци.
На мен ми помогна много, имаме тихо, спокойно и уравновесено дете. Книгата може да се намери в ebay.de
Друга страхотна книга е "Мама е най- добрата медицина". Т.е. ласките и нежносттите, уважението и обичта засилват имунитета. С това се обясняват и честите заболявания при тръгване на градина или раждане на ново дете в семейството. Обикновено здравето се подобрява, когато се вземе достатъчно време и майката се отдели за ден с детето (един ден само за него, гушкане, игра, разходки, посещения на куклен театър).
Има и много други книги, но тези най- много ме впечатлиха.

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google