Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Синът ми не иска на ясла!!!

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ogimama
Потребител

Пуснато на: Пон Мар 24, 2008 1:20 pm Заглавие: Синът ми не иска на ясла!!! Отговорете с цитат

Здравейте, аз съм нова в този форум. Веднага се регистрирах като видях че тук помагат много специалисти.
Ето и моят проблем: Синът ми Оги, който е на 2г и 6 месеца, вече втора седмица не иска да ходи на ясла. Със събуждането сутрин започва да крещи и казва, че иска вкъщи. Той тръгна на ясла точно на две годинки, свикна трудно, но свикна . Отначало плачеше като стигнем пред самата ясла и докато влезе и после се успокояваше. Лелките казваха, че се храни добре и спинка. Аз го виждах няколко пъти без той да знае и така сладко си играеше, че наистина се успокоих , че плаче само при раздялата ни сутрин. Започна да го води и татко му и малко след това той сутрин ставаше с мисълта за ясла и че ще играе с децата. Забравяше да ми казва чао на вратата и нахълтваше бързо вътре с голям кеф.
ОБАЧе... от миналата седмица започна да се тръшка и да плаче от събуждането си, чак докато го внеса в яслата. Тази сутрин ми каза че големият Вики (дете, което е на 3г и 2 месеца) го хапе и бие. Нашият татко сутринта го е споделил с леличката и тя не го приела на сериозно, но изведнъж и друг татко се обадил с този проблем и за капак на всичко накрая дошло и едно момиченце, което в петък го взела бавачката и като се прибрали вкъщи забелязала , че е нахапана на няколко места. Според мен не трябва да правя проблем на родителите на този Вики, а на лелките, защото те са по цял ден с децата.
Дайте ми съвет , моля ви се и ми кажете има ли право в яслена група да има деца над 3 годинки.
П.С. Знам, че най -хубаво е да си гледаме ние децата, ама само с дходите на тати не сме за никъде.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Вероника Иванова
Психолог

Местожителство: Варна

Пуснато на: Пон Мар 24, 2008 2:06 pm Заглавие: Синът ми не иска на ясла!!! Отговорете с цитат

Здравейте огимама-добре дошла!Разбирам,че се двоумите дали поведението на по-голямото дете е причина синът ви да не иска да ходи на ясла или има друга причина.Агресията във възрастта на "първия пубертет"е част от развитието.Вероятно се притеснявате затова как ще се отрази на вашето дете да продължава да посещава ясла,при тези обстоятелства.Проблемът е деликатен-вие най-добре знаете как ще е удачно да постъпите,дали да говорите само с учителката или и с родителите на по-голямото дете.Това,което е добре да направите е да опитате да поговрите с детето за преживяванията му-как се чувства в яслата,кое го плаши,може да му предложите да нарисува страха-какво го притеснява.В подходящия момент,без силен натиск,така ще му помогнете да преживее по-лесно страховете си.Детето ви ще получи и ценен опит,как да се справя в подобни ситуации.Пожелавам успех!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пон Мар 24, 2008 2:27 pm Заглавие: Здравейте! Отговорете с цитат

Аз ще добавя, че трябва да споделите тревогата си за въпросното дете с учителката и родителите, така това ще изиграе възпитателен ефект и върху самото дете. В детски ясли децата следва да бъдат до 3 годишна възраст.

ogimama
Потребител

Пуснато на: Пон Мар 24, 2008 2:40 pm Заглавие: Синът ми не иска на ясла!!! Отговорете с цитат

Mного благодаря за бързите отговори. Споделихме ве4е с учителките, но нещо не го приемат на сериозно.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пон Мар 24, 2008 2:53 pm Заглавие: Синът ми не иска на ясла!!! Отговорете с цитат

Споделете и с родителите, добре би било ако има детски психолог към яслите. Може би въпросното дете има емоционални проблеми, щом е нахапана и детегледачката и това е неговият начин на протест, който обаче никой в обществото не е длъжен да понася. Учителките следва да взимат под внимание подобни проблеми без да се налага да се поставят пред директорките. В противен случай другите деца трябва да се притесняват и да ходят с нежелание и страх на ясли. Напълно е обяснимо поведението на детето ви. Пишете как са се развили нещата. За съжаление учителите и в училище не взимат под внимание подобни проблеми, не разбирам какво трябва да се случи за да погледнат сериозно на поведението и взаимоотношенията на децата.

Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google