Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Наказвате ли детето си?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Дискусии, въпроси, отговори, мнения.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Нед Яну 07, 2007 9:28 am Заглавие: Наказвате ли детето си? Отговорете с цитат

Цитат:
Ивелина
Потребител:
Наказвате ли детето си? Кога прибягвате до наказания и какви? Как се справяте с дисциплината?

Цитат:
Бамбина
Потребител:
Обикновенно само я заплашвам, че ще я накажа Wink . 1-2 пъти се е случвало да поседи наказана на стола, когато наистина е прекалила, но в повечето случаи, като й кажа, че ще я накажа и започва да ме слуша.

Цитат:
dudididi
Потребител:
Не го наказвам и съм многопротив травмирането на детето по такъв начин.Аз говоря с дъщеря си,може да е малка,но ме разбира много добре.Какъв е смисъла да накажеш детето си,за някаква беля примерно???Да наистина то няма да я повтори пред вас,но когато вие не го гледате пак ще си я повтаря.Според мен по този начин само страх печелим в децата.Никога не бих наказала дъщеря си

s.newa
Потребител

Пуснато на: Съб Фев 17, 2007 5:36 pm Заглавие: Наказвате ли детето си? Отговорете с цитат

Moeto mnenie e, 4e decata se nakazvat kato se li6avat ot ne6to vazhno za tqh. Naprimer, nakazwam sina si, kogato prekali s televiziq, kompjutyr, kato mu zabranqwam za opredelen period ot vreme da izpolzva sy6tite razvle4eniq. A kakvo pravim, kogato decata lyzhat? I togava li ne gi nakazvame?

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Съб Фев 17, 2007 5:51 pm Заглавие: Здравей и добре дошла, s.newa! Отговорете с цитат

Напълно споделям написаното от теб, аз също често прилагам този начин, е не бива да се прекалява. Но твърдо смятам, че децата трябва да знаят, че освен свобода има и правила.

marsela_valensia
Потребител

Местожителство: na polojitelno mqsto

Пуснато на: Пет Мар 09, 2007 11:15 am Заглавие: Наказвате ли детето си? Отговорете с цитат

аз не наказвам често моите близначки.Естествено не може без наказания,но трябва да е по-рядко,защото децата озлобяват от това и стават по-агресивни. Laughing

que acasabo de chocar...
Върнете се в началото
GABI.VENCI
Потребител

Пуснато на: Вто Мар 27, 2007 12:11 pm Заглавие: Наказвате ли детето си? Отговорете с цитат

АЗ НАКАЗВАМ МОЯТА ДЬЩЕРЯ КОГАТО Е НАПРАВИЛА БЕЛЯ,НО СЬЩО И ГОВОРЯ ЧЕ НЕ ТРЯБВА ДА ПРАВИ ТОВА.АМИ АКО НЕ Я НАКАЗВАМ КАКВО ЩЕ СТАНЕ СЛЕД ВРЕМЕ, РАЗБИРА СЕ ТОВА ОТНЕМА МНОГО НЕРВИ НА НАС МАЙКИТЕ Confused

Върнете се в началото
Didi
Потребител

Местожителство: Церово

Пуснато на: Съб Мар 31, 2007 12:28 pm Заглавие: Наказвате ли детето си? Отговорете с цитат

kogato sa neturpimi az nakazvam moite momcheta no v povecheto sluchai burzo otmeniam nakazanieto a tova mai ne e pravilno. Niakude biah chela che kogato nakazvash deteto triabva da izmislish nakazanie koeto naistina ste izpulnish, no na men burzo mi minava i zapochvam da sugaliavam che sum gi nakazala. Dali gresha? Wink

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Съб Мар 31, 2007 12:35 pm Заглавие: Здраве, Диди! Отговорете с цитат

Като говорим за наказание, всички имаме предвид временни лишения на детето от нещо любимо, забележка, забрана, но не и стигане до крайности. Определено добре е тази забрани да са взаимно изпълними, за да имат ефект. Също така, двамата родители да са солидарни. Според мен грешиш, трябва да отстояваш! Успех!

rosi_mami
Потребител

Местожителство: Novi pazar

Пуснато на: Сря Яну 16, 2008 5:56 am Заглавие: Наказвате ли детето си? Отговорете с цитат

Аз имам две дъщери на 10 и 11год. имам проблем с общуването на голямата ми дъщеря и ми се е искало да я накажа но не мога.Защото тя не ме слуша като ѝ говоря,наказвам я с неща от сорта "няма да гледаш телевизор" или "няма да играеш на компютъра" или други но най лошото е че тя се съгласява смирено и докато трае наказанието не ми обръща внимание не ме слуша затваря се в стаята си и не говори с никого. Съответно я изчаквам да и мине но пак не обсъжда нищо с мен. Така,че при нея наказанието няма никакъв смисъл. Някой ако знае други методи за възпитание или има същият проблем да пише.

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Дискусии, въпроси, отговори, мнения. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google