Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Бихте ли станали приемни родители?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Осиновяване. Приемното семейство. Деца лишени от родителски грижи.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Съб Яну 06, 2007 9:51 pm Заглавие: Бихте ли станали приемни родители? Отговорете с цитат

Има ли почва у нас приемното семейство? Бихте ли станали приемни родители?

Цитат:
Бамбина
Потребител:
Не, но да уточня, че не съм много на ясно с цялата процедура. Но, ако не се лъжа, гледаш детето известен период от време, за което ти заплащат, но после то пак се връща в дома или отива в друго семейство. Ако греша, поправете ме. В този си вариант идеята хич не ми допада.

Да, Бамбина, нещо подобно представлява приемното семейство. Ако искаш повече да научиш, можеш да прочетеш в нашия сайт, раздел-статии, статията "Приемното семейство и привързаността" или в раздел- закони, ЗЗД. На мен специално още ми е трудно да дам точен отговор, не само защото това е нещо ново за нас. От една страна социалните институции не са най-доброто място за детето, по-добрият вариант е сем.среда, но едно дете много би страдало, ако свикне с дадено добро приемно семейство и после трябва да се върне при своето, където нпр.е било малтретирано или не разполага с нормални условия за живот. Нека поговорим за това...

Цитат:
Бамбина
Потребител:
"...но едно дете много би страдало, ако свикне с дадено добро приемно семейство и после трябва да се върне при своето,където нпр.е било малтретирано или не разполага с нормални условия за живот." Точно това имам предвид и аз. Взимаш едно дете, обграждаш го с любов и нежност, даваш му надежда за по-добър живот и после, когато то е свикнало с всичко това (защото с хубавото, лесно се свиква), с гръм и трясък го връщаш в реалноста. А тя никак не е розова за него.Друг въпрос, който стои тук, е как ще се чувствам аз, след като съм приела това дете в семейството си, свикнала съм с него и съм се привързала, и в един момент трябва да го върна. Все едно е вещ Sad ....Не е за мен това, не бих издържала психически, да знам, че съм излъгала нечии надежди. По тази причина и не приемам това, да си вземеш сираче за Коледа или Великден. Някак си, много лицемерно ми звучи.....Но пък може и да не съм права....

Цитат:
Мама
Потребител:
Да, съгласна съм. Но какво е най-добре да се направи с едно дете,което поради някакви причини не може да остане в семейството си!? Не е ли по-добре да опита от живота в една нормална семейна среда и да разбере какво означават топли семейни отношения, отколкото да бъде изолирано в социално заведение и да не разбере че животът има и друга страна? Не е ли по-добре човек да има шанс да преживее и приятни емоции, макар и за кратко и съответно да има спомени за това? Да се докосне до доброто и хубавото, до любовта и привързаността? Не зная...

Цитат:
Ивелина
Потребител:
Преди известно време ми попаднаха материали за приемничеството и у нас спонтанно се породи идеята да станем приемно семейство, още повече че има причина поради която не мога да имам второ дете, детето ни иска да си има братче или сестрича, а и защо да не направим едно добро. Доста прочетох и се интересувах как стоят нещата, но установих че процедурата е много усложнена, изискванията към кандидатите са доста завишени, дори се изискват неща които малко средно статистически българи могат да осигурят на децата си, е и отговорността е едно на ръка, но има и още нещо, със сигурност ще се привържа към това създание и после много ще страдам. Известно ми е ,че на запад приемничеството е нещо нормално, но тук може би наистина не сме дорасли. Сигурно затова на пръсти се броят у нас приемните семейства.Все още искам да си вземем дете, но имам нужда да обмисля решението си, предвид нашите български условия и стандарти.

За огромно мое съжаление, горчивата истина е точно такава, въпреки че много ми се иска отглеждането на деца в социални домове да се замени с отглеждането им в приемни семейства.

Tsvetelina_roshkova
Потребител

Пуснато на: Нед Мар 04, 2007 7:30 pm Заглавие: Бихте ли станали приемни родители? Отговорете с цитат

Да,ние лично бихме станали приемни родители.Ще се радвам да даря малко радост в живота на едно изоставено дете.Притеснява ме само факта,че най-вероятно много бих се привързала към него,а предполагам и то към нас и ще ни бъде трудно да се разделим...

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ceni4ka
Потребител

Местожителство: Vidin

Пуснато на: Чет Апр 19, 2007 7:29 pm Заглавие: Бихте ли станали приемни родители? Отговорете с цитат

Zdraveite!Ostanax mnogo dovolna,kogato slu4aino popadnax na tozi sait.Ima mnogo interesna informaciq,koqto iz4etox na edin dyx.Shte vi kaja,4e az sam za priemnite semeistva i na6eto e na pat da stanem takova.Ot dosta vreme se borim s biurokraciqta,no ni6to ne moje da ni nakara da se otkajem.Jalko e oba4e,4e zakonite ne ulesnqvat procedurata a naprotiv.I 6te vi kaja,4e ne parite,koito se polu4avat e vode6tata pri4ina za re6enieto ni.A za razdqlata ne mislim,za6toto edno dete ot socialen dom nqma kade da otide i sled kato ste vzeli tova re6enie,to nqma pri4ina da go vra6tate.A i sled kato go gledate do navar6vane na 18 godini,to stava 4len na va6eto semeistvo.Ni6to,4e ne nosi va6ata familiq.S ni6to nqma da se razli4ava ot va6ite sobstveni deca.Moga da pi6a mnogo po tozi vapros,za6toto ot tri godini i polovina sme svarzani s edno prekrasno sazdanie i e vapros samo na o6te malko vreme,za da badem istinsko semeistvo.A tova e neinata nai-golqma me4ta.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Чет Апр 19, 2007 8:27 pm Заглавие: Здравейте и добре дошла! Отговорете с цитат

Благодаря за хубавите думи, радвам се че сте намерили интересни неща при нас. Но още повече се радвам, че във ваше лице виждам съмишленик. И аз съм за приемните семейства, но оценявам и колко трудна е процедурата. Аз също си имам любимка от един дом и е въпрос на време да станем нейни приемни родители и децата ни да станат три. Пишете отново!

ceni4ka
Потребител

Пуснато на: Пет Апр 20, 2007 4:22 am Заглавие: Бихте ли станали приемни родители? Отговорете с цитат

Dobro utro,Mariana!Toku 6to sabudix sina mi za u4ili6te i vednaga otvorix saita vi Smile I az se radvam,4e namerix nqkoi,s koito da moga da spodelqm problemite si po tozi vapros.Kakvo mislite za otdela "Zakrila na deteto"?Pomagat li na takiva semeistva i kak stimulirat drugite da vzemat takova re6enie?Smqtam,4e i tuk ne6tata kucat po "balgarski"...

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пет Апр 20, 2007 11:30 am Заглавие: Здравей отново! Отговорете с цитат

За съжаление както всичко останало, у нас нещата се опорочават и ДАЗД не е това, което е в нормалните страни. До къде стигнехте с процедурата по приемничеството? Детето има ли родители? Успяхте ли да отговорите на безбройните условия за приемно семейство? Дадоха ли ви право на избор, кое дете да приемете в своя дом? Ако желаеш сподели ни!

ceni4ka
Потребител

Пуснато на: Пет Апр 20, 2007 2:58 pm Заглавие: Бихте ли станали приемни родители? Отговорете с цитат

Ostanaxa samo medicinskite.Problemyt e,4e saprugyt mi patuva i ne se e vra6tal,za da gi napravim.Drugite napravixme-nqkade i po dvapati,za6toto nikoi neznae kakvi sa iziskvaniqta.No ve4e mu se vijda kraqt :)Sled tova 6te iz4akame prou4vaneto i .....oficialnoto nastanqvane.Tuk trqbva da priznaq,4e malko sme naru6ili zakona.Deteto,za koeto kandidatstvame,vzimame ve4e tri i polovina godini.Tq ima roditeli,ne e otkazana,no nikoi ne q tarsi.Taka,4e izboryt ve4e e napraven:)Znam,4e zakonyt e drug,no nie sme v zavareno polojenie.Pone za tova sam blagodarna na zakrilata.Sega vsi4ki v ka6ti-batkoto,kakata i nie 4akame malkata princesa da ostane zavinagi u nas.Kazvam "zavinagi",za6toto az znam,4e nikoga nqma da razre6a da q vkarat otnovo v socialen dom.

Върнете се в началото
monda
Потребител

Местожителство: Варн

Пуснато на: Пет Яну 11, 2008 7:17 pm Заглавие: Бихте ли станали приемни родители? Отговорете с цитат

ceni4ka написа:
Ostanaxa samo medicinskite.Problemyt e,4e saprugyt mi patuva i ne se e vra6tal,za da gi napravim.Drugite napravixme-nqkade i po dvapati,za6toto nikoi neznae kakvi sa iziskvaniqta.No ve4e mu se vijda kraqt :)Sled tova 6te iz4akame prou4vaneto i .....oficialnoto nastanqvane.Tuk trqbva da priznaq,4e malko sme naru6ili zakona.Deteto,za koeto kandidatstvame,vzimame ve4e tri i polovina godini.Tq ima roditeli,ne e otkazana,no nikoi ne q tarsi.Taka,4e izboryt ve4e e napraven:)Znam,4e zakonyt e drug,no nie sme v zavareno polojenie.Pone za tova sam blagodarna na zakrilata.Sega vsi4ki v ka6ti-batkoto,kakata i nie 4akame malkata princesa da ostane zavinagi u nas.Kazvam "zavinagi",za6toto az znam,4e nikoga nqma da razre6a da q vkarat otnovo v socialen dom.

Mога да ти дам съвет как да съкратиш и много опростиш процедурата. Щом имате изградена емоционална връзка, можеш да пуснеш молба за настаняване на детето при близки и роднини. В този случай вие сте близки на детето, изчерпани са всички възможности за настаняването му при биолог. му родители и детето се настанява у вас със заповед на директора на АЗД, а в едномесечен срок сизлиза и съдебното решение. Няма такъв дълъг срок на проучване и б'рокрация. Моят случай е идентичен на твоя и аз бях тръгнала по по-трудния път- на приемен родител, но в последствие ми предложиха този по-лесен вариант и детето за 2 седмици от подаването на молбата беше настанено у нас. Ако те интересуват още подробности- пиши ми. Успех!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Осиновяване. Приемното семейство. Деца лишени от родителски грижи. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google