Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

За или против матурите?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Анкети и тестове
Предишната тема :: Следващата тема  

Необходими ли са матурите?
да
25%
 25%  [ 3 ]
не
41%
 41%  [ 5 ]
не съм се замислял
8%
 8%  [ 1 ]
поскоро да
16%
 16%  [ 2 ]
поскоро не
8%
 8%  [ 1 ]
Общо гласове : 12

Автор Съобщение
dazi
Педагог

Местожителство: гр.Силистра

Пуснато на: Вто Юли 17, 2007 8:35 pm Заглавие: За или против матурите? Отговорете с цитат

Говори се, че догодина ще има матури и те ще служат за вход в Университетите. Поне на този етап, мисля, че това няма да го бъде или ако стане реалност, няма да бъде удачно/става дума за входа във Висше учебно заведение. Как така ще се кандидатства с оценки от матурите, без кандидат-студентски изпити? Не знам! За добро ли е или за зло? Мисля, че това е едно излишна натоварване за децата ни!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Xitap
Потребител

Пуснато на: Вто Юли 17, 2007 8:43 pm Заглавие: За или против матурите? Отговорете с цитат

Въз основа на доказания световен опит, не мисля, че с оценките от матурата елитните университети ще приемат само с тази оценка. Матурата е не само добра, но и нужна, понеже нивото на българските ученици е тревожещо ниско. Не мога да повярвам, че мой колеги на 22 години са направо неграмотни. Матурата е едно добро решение в тестова форма с липса на субективна преценка. Ще претовари може би учениците, но това е начина да се изравняват стандартите на образованието ни с европейските.

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Вто Юли 17, 2007 8:50 pm Заглавие: За или против матурите? Отговорете с цитат

Повече по темата: http://moetodete.com/forum/viewtopic.php?t=162
Матурите са подобие на държавните изпити във ВУЗ, сверяване на часовника, няма лошо да се преговори изучения материал през годините, но определено това много ще натовари учениците. Някои ВУЗ-ове ще признаят резултатите от матурите, други- не. Елитните Университети определено няма да признаят тези оценки.

Мама Фабияна
Потребител

Местожителство: София

Пуснато на: Съб Юли 28, 2007 12:41 am Заглавие: За или против матурите? Отговорете с цитат

На една моя приятелка детенцето завърши 4-ти клас и изкара матури! Каза,че са били страшно лесни! Иначе аз съм против матурите!Толкова малки деца да имат матури,става смешно вече!!!

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Сря Окт 17, 2007 6:25 pm Заглавие: За или против матурите? Отговорете с цитат

Аз съм против на този етап: http://www.bgpetition.com/maturi/index.html

Боби
Потребител

Пуснато на: Чет Ное 22, 2007 9:59 am Заглавие: За или против матурите? Отговорете с цитат

Незнам дали съм против или не, но моя братовчедка завършва тази година и цялата и година отиде по дяволите, нито може да се подготви за матури, нито за кандидатстуденски изпити, без да дава луди пари за частни уроци.

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Анкети и тестове Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google