Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Режим. Сън.

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Tsvetelina_roshkova
Потребител

Пуснато на: Пон Мар 05, 2007 5:47 am Заглавие: Режим. Сън. Отговорете с цитат

На каква възраст детето вече трябва да спи по веднъж през деня и после вечер? Синът ми е на 1 годинка и се опитвам да го приуча да спи на обяд около 2-3 часа.По принцип е свикнал да спи по няколко пъти на ден по различно време.Време ли е да свикне с такъв тип режим и трябва ли аз да му го наложа?

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пет Мар 09, 2007 8:41 pm Заглавие: Режим. Сън. Отговорете с цитат

Детето на годинка е твърде малко и може все още да спи по два пъти на ден, ако организмът му го изисква. В последствие, постепенно детето ще се приучи да спи само след обяд, добре е да го слагате да спи в ранния следобед.

Последната промяна е направена от Мариана на Чет Сеп 13, 2007 12:40 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
tonnni
Потребител

Местожителство: Русе

Пуснато на: Вто Мар 20, 2007 4:18 pm Заглавие: Режим. Сън. Отговорете с цитат

Моето дете е почти на годинка и месец от няколко дена ми спи само по веднъж от 11:30 докъм 14ч.но едвам издържа до 20:30 и заспива.Като си спи по два пъти му е по добре,то всяко дете си показва.На една моя позната малката е на 10мес.и спи само по веднъж иначе заспивала много късно вечер.

Потребител

Пуснато на: Чет Мар 22, 2007 7:06 am Заглавие: Режим. Сън. Отговорете с цитат

tonnni написа:
Моето дете е почти на годинка и месец от няколко дена ми спи само по веднъж от 11:30 докъм 14ч.но едвам издържа до 20:30 и заспива.Като си спи по два пъти му е по добре,то всяко дете си показва.На една моя позната малката е на 10мес.и спи само по веднъж иначе заспивала много късно вечер.

Браво на вас, ние сме на 8,5 м. спим по 2 пъти на ден но вечер ляга към 7-7,30 часа, и на всеки 1-2 часа се буди, а в 4,30 вече се е наспал. Как да го науча да спи цялата нощ? Много ви моля да ми помогнете. Rolling Eyes

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Чет Мар 22, 2007 2:55 pm Заглавие: Здравейте! Отговорете с цитат

Няма нищо лошо в това, че детето спи по два пъти на ден, явно това го изисква неговият биологичен часовник. Но според мен е твърде рано детето да се поставя за нощен сън в 19ч. вечерта, ето до 4ч. през нощта то се е наспало, защото са минали 9часа, които са достатъчни за да се наспи. Моят съвет е да изместите часа на нощния сън и да слагате детето да спи не по-рано от 20.00-20.30ч.

eli
Потребител

Пуснато на: Чет Мар 22, 2007 8:05 pm Заглавие: Режим. Сън. Отговорете с цитат

Дъщеря ми е на 1 год. и няколко дни и спи по два пъти на ден. Преди обяд по 1,5 часа и след обяд като си хапне и поиграе малко към 14ч. и спи около 1,5-2 часа според това колко е уморена. Вечер я слагаме в 20:30 и спи до 7:30 сутринта. Не я насилвам - оставям я да спи като видя, че е готова. Важно е да уцеля подходящия момент, в противен случай се превъзбужда и заспиването става по-трудно от обикновено. Ако всяка майка наблюдава внимателно поведението на детето си, ще открие безпогрешно признаците на желанието за сън. Вярвайте на майчинската си интуиция, тя е безпогрешна и според мен най-правилната за детето ви.

Последната промяна е направена от eli на Чет Окт 25, 2007 7:12 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
tedi_ip
Потребител

Пуснато на: Пет Апр 20, 2007 10:11 am Заглавие: Режим. Сън. Отговорете с цитат

МОЕТО ДЕТЕ Е НА ГОДИНА И ДВА МЕСЕЦА,ПРЕДИ СПЕШЕ ПО ДВА ПЪТИ НА ДЕН ПО 1-2 ЧАСА.СЕГА СПИ САМО СЛЕД КАТО ОБЯДВА ОТ 30 МИН. ДО ДВА ЧАСА И ПОЛОВИНА.ВЕЧЕР ЕДВА ИЗДЪРЖА ДО 8-8.30 И ЗАСПИВА ВЕДНАГА СЛЕД(ИЛИ ПО ВРЕМЕ НА)ХРАНЕНЕ. :)

Мариана
    Site Admin- Педагог

Пуснато на: Съб Сеп 01, 2007 6:37 pm Заглавие: Час на лягане Отговорете с цитат

В колко часа заспиват вечер децата ви? Моите винаги са обичали да си лягат възможно по-късно.

dazi
    Педагог

Местожителство: гр.Силистра

Пуснато на: Съб Сеп 01, 2007 6:54 pm Заглавие: Режим. Сън. Отговорете с цитат

Моите, като бяха малки не са лягали по рано от 22.00часа. Обаче сутришното стване беше към 8-9часа. И мисля, че децата определено свикват с ритъма на живот на родителите си. Ако раничко си лягат и раничко стават родителите, децата им имат същия режим.

Върнете се в началото
    eli
    Потребител

Пуснато на: Чет Окт 25, 2007 7:11 pm Заглавие: Режим. Сън. Отговорете с цитат

Дъщеря ми вече е на 1год. и 8 мес. и определено имаме проблем с нощното заспиване. Иска да си играе, въпреки че е спала не повече от 2 часа в ранния следобед ( а понякога изобщо не спи следобед и не спира да си играе ) и й остават около 5-6 часа будуване до вечерното лягане. Излизаме всеки ден навън - общо й се събират и по 5-6 часа, в по-лошите дни 3-4 часа и когато я слагам да спи независимо дали е в 20:00 или в 21:00 всеки път се повтаря едно и също. Започна сутрин да се буди в 8:00-9:00 вместо в 7:00 както беше свикнала месеци наред. Нормално ли е да се измества графика за сън или е нещо временно? Може ли една хрема породена от никнещите зъби до такава степен да промени режима й?

Върнете се в началото
    radost
    Потребител

Пуснато на: Вто Ное 20, 2007 1:53 pm Заглавие: Режим. Сън. Отговорете с цитат

Сина ми е на 1год.и 3 мес. без малко.От около 1 месец спи по 1 път на ден и почти винаги по 2часа, като по часовник се събужда удари ли 2-я час.Заспива към 13.30 и се събужда към 15.30.Разбира се, има дни в които не е така, но са изключение.Вечер ляга в периода от 20.30 до 21.30. Проблема при нас е, че от малки сме научени да се преспиваме Crying or Very sad иска да го гушна /аз или баща му/ . Много ми се ще да го отуча от това, но като го сложа в леглото да заспи сам и започва да плаче. Освен това нощем се събужда много често, по 2-3 че и повече пъти Confused
    Как да се откажем от тоя лош навик да се преспиваме?!
    И нормално ли е да се събуждаме толкова често?

Върнете се в началото
    Мариана
    Site Admin- Педагог

Пуснато на: Вто Ное 20, 2007 4:42 pm Заглавие: Здравейте! Отговорете с цитат

Всяко дете е индивидуално, както при големите хора всеки има нужда от различно време за сън. Потърсете причините за честото събуждане: облекло, топлина, вид вечеря. По отношение на приспиването, с времето детето само ще се отучи. Както се научи едно дете от първия ден след раждането си, така продължава докато то само не промени нещата с възрастта си. Проблем няма. Препоръчвам ви една статия по темата: http://www.moetodete.com/content/view/376/2/

Покажи мнения от преди:   
    Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г. Часовете са според зоната GMT
    Страница 1 от 1

Идете на:  
    Не Можете да пускате нови теми
    Не Можете да отговаряте на темите
    Не Можете да променяте съобщенията си
    Не Можете да изтривате съобщенията си
    Не Можете да гласувате в анкети

Google