Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

А бащата? Защита правата на бащата!

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Защита правата на детето.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
lav27
Потребител

Пуснато на: Чет Ное 15, 2007 2:19 pm Заглавие: А бащата? Защита правата на бащата! Отговорете с цитат

Може би мястото на темата не е съвсем точно, но е умишлено, защото да Ви кажа честно вече направо се дразня като видя защита на майката и детето, все защитаваме майките и точно за това ще си публикувам историята именно тук.
От предишния брак съпругът ми има дете, родителските права след развода бяха присъдени на него. Детето до преди 1 година живееше с нас, когато у майка му внезапно се появиха майчински чувства и по стечение на обстоятелствата, след драматични събития, съпругът ми се съгласи с друго дело да се прехвърлят родителските права на майката. Майката живее в чужбина и съпругът ми подписа декларация за съгласие за пътуване и живеене в чужбина на детето. След което те напуснаха страната и прекъснаха всякакъв контакт. Изпращаме редовно присъдената месечна издръжка, но от своя страна майката не спазва Решението на съда в частта му на определения режим на контакти с бащата (той не е виждал детето вече малко повече от година). Преди няколко месеца съпругът ми с нотариална покана оттегли съгласието си за пътуване и живеене на детето в чужбина. Което означава, че ако майката и детето си дойдат в БГ, бащата при всички случай ще научи, защото той отново трябва да попълни д-ия за съгласие, ако ли не, то майката може да напусне страната, но без детето.
И преди една седмица се получава плик, в който се съдържат документи на английски език, които представляват иск от страна на майката по отношение на това, че ако детето дойде в БГ няма да може да се върне. Според документите е насрочено и дело в някакъв лондонски съд, по което мъжът ми е ответник. Мъжът ми не смята да се явява на делото още повече, че нищо не доказва, че сме получили тези документи. Нямаше неща като обратна разписка, препоръчано писмо или каквото там отговаря на тях.
Но може ли някой да каже какво ще се случи, ако техния съд вземе решение и може ли това решение да отмени нашите закони според, които за пътуване и живеене на дете в чужбина е нужно деклариране на съгласие от страна на двамата родители.
Какво решение може да вземе техния съд? И ще значи ли това решение, че те ще си идват и напускат без никой да ги разбере и както на тях им се ще.
Моля за спешност!!!
Ще бъда благодарна, ако някой може да даде становище по този казус.
И накрая искам да изразя възмущението си от дискриминацията на бащите в тази държава, а както виждам и в останалите не е по-различно. Единственото, се очаква от тях е да си платят навреме издръжката и нищо повече. Тъжно, но факт!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Чет Ное 15, 2007 6:50 pm Заглавие: ЗДравейте, lav27! Отговорете с цитат

Надявам се,че ще получите отговор от наш юрист. Действително в България се говори предимно за защита правата на майката и детето, но повярвайте ми опитът ми е показал, че правата са на страната по-силният икономически. Има ситуации в които правата на майката са погазени и обратно.

Mari Shari
Юрист

Пуснато на: Пет Ное 16, 2007 9:05 am Заглавие: А бащата? Защита правата на бащата! Отговорете с цитат

Tova ,koeto iskam da vi posavetvam e da zavedete isk za prinuditelno osa6testviavane na kontakti s ba6tata ,kakto ii isk za promiana na merkite svarzani s roditelski prava.Trabva vi oba4e advokat,za6toto tuk se namesva i mejdunarodnotot 4astno pravo.Ne znam polojenieto na maikata v Anglia,s ogled da se ustanovi dali e spazena mejdunarodna kompetemtnost na sadat v Anglia.Pri vsi4ki slu4ai vi triavba advokat i tarsete 4ovek,koito e kompetenten v mejdunarodnoto 4astno pravo!!!

Върнете се в началото
lav27
Потребител

Пуснато на: Пет Ное 16, 2007 12:17 pm Заглавие: А бащата? Защита правата на бащата! Отговорете с цитат

Благодаря за отговора!
При всички случай сме решили да се консултираме с адвокат, но реших да пусна тази тема във форума, за да получа по-голяма предства за създалата се ситуация. И за това какво евентуално може да се случи при неявяване в съда на ответника.
А за статута на майката и ние не знаем какъв е точно.Колко време е необходимо за получаване на гражданство в Англия?

Върнете се в началото
lav27
Потребител

Пуснато на: Пет Ное 16, 2007 12:22 pm Заглавие: А бащата? Защита правата на бащата! Отговорете с цитат

А относно това, че правото е на страната на по-силния икономически съм донякъде съгласна. Правото е на страната и на този, който има достатъчно голямо желание да създава проблеми на друг. И това се превърне във фикс идея.
И освен това съда никога не разрешава спорове между страните, а ги задълбочава и ги прави още по-нерешими.

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пет Ное 16, 2007 3:56 pm Заглавие: А бащата? Защита правата на бащата! Отговорете с цитат

Цитат:
Правото е на страната и на този, който има достатъчно голямо желание да създава проблеми на друг. И това се превърне във фикс идея. И освен това съда никога не разрешава спорове между страните, а ги задълбочава и ги прави още по-нерешими.

За съжаление на практика това наистина е така!

Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Защита правата на детето. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google