Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Безотговорните родители и неконтролируемите раждания.

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Дискусии, въпроси, отговори, мнения.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Съб Яну 06, 2007 9:38 pm Заглавие: Безотговорните родители и неконтролируемите раждания. Отговорете с цитат

Цитат:
Вили
Потребител:
Нека да поговорим за това,имате ли идеи за регулиране на безотговорните раждания при голяма част от ромите?Мисля,че трябва да се проведе мащабна програма за полова култура и възпитаване на отговорност у безотговорни родители,които създават и захвърлят децата си на улицата или по домове,защото раждането на дете е както Божа работа,така и отговорност за възпитанието и отглеждането на детето.

Интересна тема по която си заслужава да се помисли и поговори. Липсата на полова култура и реализация при голяма част от тези хора води до неконтролируеми раждания, деца без нормални условия за живот и образование, социални домове изпълнени предимно със захвърлени деца. Нужна е мащабна национална програма и образователни инициативи сред тези хора от Организации и др. Имате ли идеи?!

Цитат:
Иванка Захариева
Психолог:
Сега от върха на моите години и опита, който имам искам да споделя
някои мои мисли. Като цяло малко подготвяме децата си за семейния
живот и като образователна система / имам предвид система за обучение на младите хора за създаване на семейство и отглеждане на
деца/. В училище не говорим по тези въпроси, там сме прекалено академични за да се занимаваме с подобни теми.В семейството сме прекалено заети и за това не ни остава време да говорим,а като че ли
говоренето е само за майката, бащата, мъжа му отреждаме второстепенна роля за подобни разговори. Но, до кога? и аз нямам отговор само се плаша от отчайващите резултати на новородени от
незрели родители, които след време се развеждат за да потърсят ново
щастие. А колко са оставените деца, фантазията ми е бедна за това.
В училище на 1-ви декември говорим на децата за безопасния секс,
учим ги как да използват презарвативи, но темата как да бъдат отго-
ворни родители, хич не я засягаме. А е добре децата да знаят не само
как се прави секс, а как се създава щастливо семейство,как се гради дом, как се поемат отговорности... или как да умеем да направим другите щастливи с нас... С удоволствие бих прочела и други мнения или да ме убедите,че това,които пиша не е вярно...С уважение:Иванка Захариева

Трябва ли родители изоставили и непотърсили детето си над 1г.да бъдат лишавани от родителски права и детето да се дава за осиновяване? Време е закънодателството да си каже думата по този толкова наболял проблем!
Аз дори мисля, че срокът трябва да е 6 месеца, защото хиляди деца са обречени да живеят в социални заведения без право на лично щастие. А вашето мнение?

Цитат:
Бамбина
Потребител:
Според мен, в момента в който родителите изоставят детето, трябва да бъдат лишавани от родителски права ! За какво им е този срок?! За да решат дали искат детето?! Това не е вещ, която да оставиш на склад, докато решиш, че вече имаш нужда от нея!!! Това е дете, живо същество и има право на избор, на добро семейство и любов!

Цитат:
Мама
Потребител:
Да, но има семейства, които поради сериозни финансови проблеми или тежко заболяване на майката настаняват временно децата си в социални заведения, но дори и така по-скоро държавата би следвало да помогне на семейството да се справи с проблема, а не рожбата им да се отделя. Но тези които оставят и не потърсват децата си, следва да бъдат лишавани от родителски права и да се потърсят осиновители на детето, а друг е въпросът че и тази процедура е много усложнена. А какво мислите по въпроса за осиновяванията в чужбина, доколкото зная и тази процедура е много бавна, а и се касае за деца с три отказа за осиновяване, предимно ромчета или с увреждания т.е.деца с много малки шансове.

Цитат:
Иванка Захариева
Психолог:
Мисля,че законодателството трябва да бъде съвсем конкретно по този въпрос. Родител,който не е потърсил детето си или го е оставил в дом да се дава за осиновяване.Моите основания са следните: 1. Най-важно за едно дете е времето от 1 до 3г., в тази възраст развитието е най-бурно,овладяват се навици и привички. 2. В емоционално отношение децата в тази възраст са много уязвими и имат нужда от родителска грижа. 3. Деца,които са отглеждани в домове изостават в развитието си от другите деца. В случая, не коментирам случаите,където родителят е болен или съществува друг проблем, в такива случаи винаги се проявява разбиране по този въпрос от страна на институциите.

dazi
Педагог

Местожителство: гр.Силистра

Пуснато на: Съб Май 26, 2007 7:26 pm Заглавие: за безотговорните майки Отговорете с цитат

Този факт в България като, че ли се подминаваше до скоро. Така наречените майки-"кукувици" и "инкубатори"са много за нашата малка България. Време е законодателството да се произнесе за тях. Да се вземат мерки. Твърдо съм за това.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Didi
Потребител

Местожителство: Церово

Пуснато на: Съб Юни 09, 2007 5:26 pm Заглавие: Безотговорните родители и неконтролируемите раждания. Отговорете с цитат

И в моето село си имаме една такава майка, която преди седмица роди деветото си дете, а живеят в гарсониера. За мен това е абсолютна безотговорност, особено сега, когато има най-различни предпазни средства.

Потребител

Пуснато на: Пон Ное 05, 2007 12:16 am Заглавие: Безотговорните родители и неконтролируемите раждания. Отговорете с цитат

Един богат човек ме попита, какво ще направя ако имам милиони. Отговорих му, че ще осиновя поне 50 деца от различни нации и раси и ще дам последния си цент, за да им дам образование.

Факт е, че процедурата за осиновяване трябва да се промени. Факт е, че на родителите, които нехаят за децата си и са неоткриваеми трябва да им се отнемат родителските права. Факт е, че много семейства биха се радвали да отгледат едно ромско дете, включително и аз. Факт е, че българите са виновни за мизерията и изолацията на ромите. Факт е че насъскваме децата си срещу ромите, като ги плашим с цигънчето. Факт е, че нацията ни е недозряла и имаме нужда от един ромски Лутър Кинг.

Проблема с ромите е по- скоро в расизма ни и законовата ни система. Прекрасно е, че създават човешки живот. След като шведи, норвежци, германци, белгийци и други семейства се радват да вземат и отгледат 5-9 деца от различни нации и раси, то тогава трябва да се замислим къде ни е на нас проблема с ромските деца. Защо все още има домове за сираци в България?

Само една добра воля, да се променят законите и процедурите и чужденците ще ни вземат всичките ромски деца и ще им дадат топлина и обич, като на собствено дете. Колкото повече раждат ромите, толкова повече щастливи осиновители. Ама не как така, ромските деца ще живеят по- добре от нашите?! Тук пак важи принципа не гледам аз да съм добре, а Нане да е зле. Пуста балканщина!

Ако не са се променили законите в България, мисля че майка на 2 деца имаше право на безплатен аборт. След като някоя жена се е решила след второто дете да даде живот на още други няма нищо лошо, пък било то бяла, черна, червена или жълта раса. Би било добре, ако и българката раждаше повече деца, но сега егоизмът убива радостта от още едно дете.

Аз искам да имам 4 деца, за жалост биологичният ми часовник няма да ми го позволи, но пък ще се радвам и на 3, а ако ми позволят бих приела няколко сирачета в дома си, пък били те и ромски или африкански деца.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Дискусии, въпроси, отговори, мнения. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google