Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Как постъпват добрите майки?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dora_mankova
Потребител

Пуснато на: Вто Авг 28, 2007 4:45 pm Заглавие: Как постъпват добрите майки? Отговорете с цитат

Very Happy Здравейте!!!Аз съм майка на момиченце на 2г. и 1 месец. Много е жизнена и пълна с енергия. Напоследък обаче стана много агресивна и посяга да се бие, когато не става на нейното започва да пищи с всичка сила. Ние се опитваме да наложим някакви правила в къщи, но в повечето случаи не се получава. Не знам кой е правилният начин по който да реагирам, как да се справя с пищенето и упорития инат. Вие как го правите? Rolling Eyes

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Вто Авг 28, 2007 5:20 pm Заглавие: Здвавейте! Отговорете с цитат

На 2-3 год. детето навлиза в нов етап от своето развитие, това е периодът на "Не"-то в който то осъзнава своето Аз, идентифицира се като отделна единица, затова се противопоставя и отстоява на своето, инати се, не слуша и отрича казаното от по-големите. Не бива децата да се оставят да плачат! В такива моменти е добре да се разсеят с нещо или заиграят. Нужно е търпение, но не и разглезване. Най-доброто възпитателно средство е личният пример.

Последната промяна е направена от Мариана на Сря Авг 29, 2007 3:10 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
tedi_ip
Потребител

Пуснато на: Сря Авг 29, 2007 2:08 pm Заглавие: Как постъпват добрите майки? Отговорете с цитат

И ние имаме същия проблем. На 1г. и 6м. вече е решила, че трябва винаги да става както тя иска. Ако не-следват адски рев, тръшкане, ДАЙ и не мирясва. Колкото и да ми е жал,понякога (по-често таткото)я оставяме да се нареве. Щом види ,че никой не и обръща внимание си намира ново занимание или идва да я гушкам.

radost
Потребител

Пуснато на: Пон Окт 08, 2007 1:14 pm Заглавие: Как постъпват добрите майки? Отговорете с цитат

Ние също имаме подобен проблем, а момченцето ми е на 1годинка и 1 месец. Пищи когато не е на неговата, когато направя това срещу което той упорства търси начин и място да ме ухапе силно Crying or Very sad
Понякога посяга да удря. В началото се забавлявах с детинската му агресия, но оставам с усещането ,че зачестява и започвам много да се плаша.Инати се много, а ако решим да го оставим да си поплаче става страшно..следва безконечен рев до посиняване.
По принцип е най-усмихнатото дете на света, не защото е на мама момчето, а е всеобщо мнение..
Чудя се от къде му идва на ум да прави тези неща, вкъщи никой никого не бие. Знам за кризата на 3 годишните, за осъзнатото 'Аз' и т.н.но на нас ни е много рано за нея.
Ако някой може да сподели нещо по темата, нещо четено или от личен опит ще ви бъда много благодарна!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google