Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Залъгалки. Проходилки.

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Дискусии, въпроси, отговори, мнения.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пет Яну 05, 2007 6:06 pm Заглавие: Залъгалки. Проходилки. Отговорете с цитат

Ползвали ли са децата ви залъгалки, до колко месеца, за или против сте? А проходилки?
Аз съм против залъгалките и смученето на пръсти и считам това за вредни навици. Проходилки са ползвали децата ми след 10-мес.възраст, разбира се за кратко време от деня и под наблюдение на възрастен, това допринася за стимулиране на прохождането и опознаване на околния свят. Лично мнение.

Цитат:
amber
Потребител:
Залъгалки-никога.Дори когато започне да си смуче пръста се опитах да му пробутам залъгалка (уж като по-малкото зло) но безуспешно.Проходилка купихме веднага щом започна да се изправя в кошарката си.Все още я използваме,въпреки че вече си ходи почти сам.Няма как-вкъщи е теракот навсякъде и се страхувам да го пусна без нея.

Цитат:
Petuha
Потребител:
Ползваме залъгалка /биберон/ от 12-тия ден/личният му лекар му я даде/.След като навърши 6 месеца почнахме да му я даваме само когато го приспиваме/после я махахме/.Сега, вече на година и половина сам се отказа от нея.За наша радост не си смуче пръстите.Проходилка ? Да, ползвахме такава докато не почна да се пуска да ходи сам.Удобно е.

Цитат:
valentina.1979
Потребител:
Залъгалка - в периода 4-9 месец, като сам отказа да ползва, сега си смуче палеца и се борим с този вреден навик, през деня го мажа с "Даум Ексол" и върши работа. Проблемът е заспиването - ако не може да си смуче палеца, не заспива или постоянно се буди. Проходилката - ползвахме, да, за около 5 мес., за не повече от 40 мин., под мое наблюдение, чела съм взаимно изключващи се коментари на ортопеди и не знам на кого да вярвам по въпроса "за или против проходилка"....детето, да чукна някъде, си проходи без проблеми и така.....

Както вече споменах по-горе аз лично съм против залъгалките, смученето на пръст, поставянето на предмети в устата, съответно е нужно децата от малки да се приучават към това, че в устата се поставя само храна и вода. Особено необяснимо за мен е, ако видя дете на 3-4г. със залъгалка в устата!? Моят съвет е, просто не давайте на бебетата си залъгалки, от които няма смисъл или по-скоро би имало вреда. По въпроса за проходилките мненията са противоречиви, но ако не се прекалява, не мисля че биха навредили.

giorgia
Потребител

Местожителство: sofia

Пуснато на: Съб Сеп 15, 2007 11:53 am Заглавие: Залъгалки. Проходилки. Отговорете с цитат

Ние ползвахме и залъгалка и проходилка.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dudididi
Потребител

Местожителство: София

Пуснато на: Сря Окт 03, 2007 7:32 pm Заглавие: Залъгалки. Проходилки. Отговорете с цитат

С Еми ползвах и залъгалка и проходилка след 7 мия месец.
С Викторчо засега ползваме само залъгалки,обикновенно след баня му запушвам устата(хич не обичаме тази процедура наречена обличане)
Повечето ни са на Avent и Chicco против колики,ама май не му помагат! Sad
Относно проходилката съм твърдо ЗА,но след 7 мия месец

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lidka_kaimakanska1974
Потребител

Пуснато на: Нед Окт 07, 2007 1:30 pm Заглавие: Залъгалки. Проходилки. Отговорете с цитат

Полэваме эалъгалка само эа эаспиване. За проходилка сме още малки.С дъщерята не съм използвала нито едното нито другото.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Дискусии, въпроси, отговори, мнения. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google