Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Детето и плодовете

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Дискусии, въпроси, отговори, мнения.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Dani-13
Потребител

Местожителство: Бургас

Пуснато на: Чет Май 31, 2007 11:49 am Заглавие: Детето и плодовете Отговорете с цитат

Моето дете е на 2години и категорично отказва да се храни с плодове. Sad Отказа дори и соковете, без значение дали са натурални или от пресни плодове. Озадъчена съм, защото до 1,4г приемаше и сок и плодове. Ако имате подобен проблем пишете.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Чет Май 31, 2007 2:11 pm Заглавие: Здравейте! Отговорете с цитат

Не мога да си обясня причината детето да се откаже да яде плодове, но често децата променят предпочитанията и вкусовете си. Можете пасирани плодове или плодови сокчета да смесвате с кремче или др. десертчета.

Didi
Потребител

Местожителство: Церово

Пуснато на: Чет Май 31, 2007 7:13 pm Заглавие: Детето и плодовете Отговорете с цитат

Моят син вече е голям- почти на 6 години, но като малък по същия начин се отказа от плодовете във всякакъв вид ( сокове, пюрета, нектари), единственият начин, по който приемаше малко плодове беше в киселото мляко. Пробвай да ги сложиш в мляко и дано така да ги приеме. Само един съвет ще ти дам - не използувай много често пасатора, защото аз научих моя син да хапва пасирана супа и сега въпреки, че вече сме големи още си се храним с пасирана супа. Всичко друго яде, но супата си я пасираме! Поздрави на теб и на мъничкото сладкишче и дано да са ти от полза съветите ми! Хайде чао, че започнах да ти давам съвети, като някоя свекърва! Laughing Very Happy Laughing Very Happy

Върнете се в началото
jivka_p
Потребител

Пуснато на: Чет Юли 05, 2007 5:39 pm Заглавие: Детето и плодовете Отговорете с цитат

Здравейте! При мен това е най-големия проблем. Големият ми син Петър е вече на 7 год. и половина и категорично отказва да яде всякакви плодове и зеленчуци/сурови/. Даже не иска да ги пипа. Ако някой от нас яде някакъв плод или зеленчук, прави гримаса на отвращение и казва, че му мирише на гадно. А има плодове, които даже не е опитвал никога през живота си. Не мога да го накарам по никакъв начин да пробва. Малкият ми син е на 1 год. и 3 месеца. Той също започна на отказва да яде плодове /освен банан/, даже не желае да пие и сокчета вече. Слагала съм плодове в кисел, мляко с грис, но той като ги усети и започва да плюе. Притеснявам се, че при този проблем не могат да получат достатъчно витамини. Ако някой има идеи за разрешаване на проблема, ще бъда много благодарна. Приемам всякакви съвети! Sad Предварително благодаря!

Върнете се в началото
mamikami
Потребител

Местожителство: гр.Монтана

Пуснато на: Съб Юли 07, 2007 12:46 pm Заглавие: Детето и плодовете Отговорете с цитат

Дъщеря ми също не иска плодове и зеленчуци,почти на 5 години е.Винаги ги е отказвала и като бебе,но поне тогава ги ядеше в млякото,а сега не и не.Единственото,което яде са краставици.Синът ми е на 9 месеца,но каквото и да му дам,засега яде(дано поне с него нямам тия ядове).Не мога да я науча,когато нещо не иска не става никак.Слушала съм,че деца се лъжат и хапват,но при нея не става този номер,дори и като бебе,не се лъжеше.А насилствено не съм й давала нищо,правя го с добро и с обяснения,колко е полезно и т.н.
Аз като ям,тя така ме гледа лакомо,а не иска.Ако опита нещо казва,че не й харесва.А,разбери го такова дете!

Гледай на личността на ближния,като на свой равен по достойнство.
Кант
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Съб Юли 07, 2007 12:51 pm Заглавие: Здвавейте! Отговорете с цитат

Не бива децата да се насилват при хранене, трябва да им се дава това което желаят като вид и количество. Аз като дете също бях много злояда, но сега съм една нормална жена, 170см. Дъщеря ми имаше апетит и в това отношение не сме имали проблеми. Синът ми е много злояд, яде само няколко определени храни. Не желае дори да опита риба, яйца, св.месо, сирене и др.п. Веднъж му пробутах едно парченце варено яйце междудругото и той го повърна, оттогава не насилвам. Всеки организъм знае какво и колко иска. Храни към които човек има непоносимост не трябва да се консумират насила!

dazi
Педагог

Местожителство: гр.Силистра

Пуснато на: Съб Юли 07, 2007 2:21 pm Заглавие: Детето и плодовете Отговорете с цитат

И моите вече големи деца/ тинейджарки/, не обичат плодове. Зеленчуците по се уважават, но плодове които са в градините ни, не, та не! Стоят си плодовете в къщи и не ги забелязват. Купувам от тези, които не са от нашия райнон-екзотичините, вкусват по един плод и това е!
Обяснявам, че може да се проведе и такава диета, пак не!

Е, пораснаха, станаха големи! Wink Не насилвам, но проявявам упоритост да има вкъщи отвреме на време плодове. Laughing

Върнете се в началото
giorgia
Потребител

Местожителство: sofia

Пуснато на: Съб Сеп 15, 2007 11:47 am Заглавие: Детето и плодовете Отговорете с цитат

Единствено яде круши, пъпеш и диня. Друго неиска!

Върнете се в началото
dudididi
Потребител

Местожителство: София

Пуснато на: Сря Окт 03, 2007 7:36 pm Заглавие: Детето и плодовете Отговорете с цитат

Еми също не яде плодове в цялостен вид,затова пък я залъгвам с плодова салата окрасявам и забучвам чадърче за Мелба отгоре й.Тя много се впечетлява от такива неща,плодове само в такъв вид яде!Всеки денй правя.
Банан,ябълка,грозде,пъпеш,круша,праскова,ананас купила съм сметана на Prasident пръскам,разбърквам и отгоре слагам като шапка и поръсвам с цветни пръчици накрая забивам някое чадърче или петле за мелба и й го сервирам!

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Дискусии, въпроси, отговори, мнения. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google