Мариана Site Admin- Педагог

Регистриран на: 02 Яну 2007 Мнения: 3257
|
| Пуснато на: Съб Яну 06, 2007 9:29 pm Заглавие: Как да опазим децата си от насилието? |
|
|
| Цитат: | Петя
Потребител:
Напоследък излязоха наяве много случаи за насилие върху деца,много се говори и за домашното насилие? Страхувам се като родител от това, което става навън. Как да се преборим с насилниците, как да опазим децата си и има ли възмездие за жестокостта? |
| Цитат: | Бамбина
Потребител:
Не мисля, че можем наистина да опазим децата си. Просто не виждам как ще стане. И при ефективни закони и наказания, пак ще има престъпници, убийци, изнасилвачи и прочие болни хора.
След случая с двете сестрички в Пазарджик, не мога да спя спокойно. Само мисълта, че имам дъщеря и нещо може да й се случи някой ден, направо ми става лошо! Но няма как да сме с децата си по 24 ч. на ден, нито можем да ги затворим в клетка, остава да се надяваме, че "това, което си мисли майката, никога няма да се случи"! |
| Цитат: | Д-р.Бъчваров
Съдебен лекар:
По въпроса за насилието над деца мога да кажа, че това с което съм се сблъсквал е побой върху собствено дете, обикновено поради свършена някоя беля. Другото е по-лошо - изнасилване на момичета от втори бащи. Имал съм случаи когато родителите са разведени и единият води детето за освидетелстване, защото другият го е нашамарил. Чувал съм, че при някои роми редовно имало случаи бащата да прави секс с дъщерята. Не знам как да се предпазват децата от това, проблемът е дълбок... |
| Цитат: | Иванка Захариева
Психолог:
Насилието в семейството.
Възпитание в насилие започва от семейството,разбира се не във всички.Визирам онова семейство, където семейната двойка общува чрез бой,унижение,заплахи и системен тормоз. Дете свидетел на подобен род "любезности" научава този модел и това пренася във взаимоотношенията сред връсниците. Свидетел съм била,как дете се нахвърля върху майка си и я бие, когато не угоди и не му даде пари.После набие баба си и и вземе пенсията. Какви отношения ще развие този млад мъж след време в семейството,което евнтуално би създал? За едно момче решаващо е поведението на бащата в семейството и как се отнася към майката. За възпитанието на момчето е важно и поведението на майката,нейната психическа устойчивост и реализъм, което формира психическата независимост на бъдещия мъж и го подготвя за нормален полов живот, оформя неговата мъжественост. При момичетата насилието също се отразява негативно, защот ролята на бащата е олицетворение на силата,властта и примера. Ако примера е неподходящ и при един авторитарен баща момичето формира неувереност и ниска самооценка за себе си. При бъдещия сексуален живот, тя подсъзнателно ще търси подобие на образа на баща си и ще позволява да бъде малтретирана и тормозена.Психическата зрялост и стабилноста на партньорската двойка са начина за справяне с проблема агресия и насилие. |
Още по темата за насилието над деца:
http://www.psihichnozdrave.com/showpage.php?PageID=135
http://www.stopech.sacp.government.bg/?sid=child_bg&ptype=news&nid=0000000040
http://www.stopech.sacp.government.bg/?sid=child_bg
http://www.stopech.sacp.government.bg/?sid=professional_bg
www.divafoundationbg.org
Органи за закрила на детето:
http://www.stopech.sacp.government.bg/?sid=child_bg&pid=0000000016_________________ Добре дошли в НФ "Моето дете": Сайт за настоящи и бъдещи родители, всичко за развитието и възпитанието на детето от 0 до 18г. www.moetodete.com

Последната промяна е направена от Мариана на Чет Авг 16, 2007 1:45 pm; мнението е било променяно общо 1 път |
|