Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Моля помогнете искат да изкарат детето ми престъпник

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Защита правата на детето.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
svetylka
Потребител

Пуснато на: Сря Юли 11, 2007 11:56 am Заглавие: Моля помогнете искат да изкарат детето ми престъпник Отговорете с цитат

Не знам към кого да се обърна вече в България, парите имат право.Преди три седмици синът ми и другите деца в класа са се поливали с вода извикват въпросното момче поливат и него. След седмица директорът ни вика в училище за да ни каже че ще изпраща моя син и един негов съученик в ТВУ защото са влезли в квартирата на въпросния ученик.Три дни след това полицията доказа че децата не са виновни но ни извикаха ДП за да напишат извинения за поливането с вода. Ние бяхме възмутени от директора и пуснахме жалба до закрила на детето и инспектората защото директора ги заплашва. Днес ми се обадиха да ми съобщят че бащата на въпросния ученик е подал жалба до съда заради поливането като е формулирана малтретиране над съученик и ако ние не си оттеглим жалбата ще съдят децата ни.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Сря Юли 11, 2007 1:03 pm Заглавие: Здравейте! Отговорете с цитат

Ситуацията е много объркана, има много въпроси на които не мога да намеря отговор. Как и къде е било полято въпросното момче с вода? Оказано ли е насилие? Мисля, че Агенцията за закрила на детето и добър адвокат ще помогнат в разясняване на случая.

svetylka
Потребител

Пуснато на: Сря Юли 11, 2007 1:13 pm Заглавие: Моля помогнете искат да изкарат детето ми престъпник Отговорете с цитат

Били са в междучасие, няма никакъв тормоз, само заливането със шише с вода. Точно от закрила на детето ни "посъветваха" да оттеглим жалбата срещу директора защото нямаме никакви шансове за евентуално доказване на истината, бащата има влиаяие къде трябва.

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Сря Юли 11, 2007 2:01 pm Заглавие: Моля помогнете искат да изкарат детето ми престъпник Отговорете с цитат

Не сте ли мислили да поискате среща-разговор между вас, момчетата, родителите на другото момче и директора! Проведете един цивилизован разговор, изяснете ситуацията, потърсете компромисен вариант и сдобряване на страните. Ако не се получи, доверете се на добър адвокат. Смятам,че справедливостта ща победи!

Ivanka Zaharieva
Психолог

Местожителство: Димитровград, London

Пуснато на: Вто Юли 17, 2007 8:51 am Заглавие: Моля помогнете искат да изкарат детето ми престъпник Отговорете с цитат

В този случай,трябва да има жалба до полицията срещу децата. Инспектор ДПС ще разгледа случая и разпита децата. Ако има престъпление тогава ще бъде заведено възпитателно дело,ако детето е малолетно или непълнолетно, ако е възбудено дело за деяние. Във всичко това директора няма нищо общо,освен ако не застава зад нечии интереси. За жалбата до инспектората, а може и до МОН... сте постъпили правилно, никой няма право да заплашва децата, в случая също има малтретиране,но от страна на директора към децата, ако всичко е съвсем точно, защото от практика зная,че децата добре умеят да прикриват собствените си постъпки. Добре е с казуса да бъде запознат адвокат, както и по отношение на жалбата.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Mari Shari
Юрист

Пуснато на: Пет Юли 20, 2007 1:20 pm Заглавие: Моля помогнете искат да изкарат детето ми престъпник Отговорете с цитат

Zdraveite,moje li da mi pi6ete kolko e godi6no deteto.Ima li nqkakvi vredi,koito ba6tata smiata ,4e sa naneseni na deteto-telesni povredi?Smiatam,4e naistina e redno v slu4aia da se obarnete kam Agencia zakila na deteto.Opitahte li se da govorite s ba6tata?Moje da se svarjete i s nqkoi ot Ministerstvoto na obrazovanieto,vse pak o4evidno i deistviata na direktora sa ukorimi.

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Защита правата на детето. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google